( )

Ondrova fyzika pro třetí trojročí – online

, Ondrova fyzika pro třetí trojročí – online, Mapujeme svět

 

Ano, je to tak, když se řekne Ondra Hanulík, napadne všechny: Montessori učitel a geograf. Ondra ale také učívá fyziku ve třetím trojročí. A točí k tomu videa. Další věc, co o Ondrovi víme je to, že když něco dělá, dělá to pořádně. Videa natáčel na jaře, ale aktuální jsou stále. Možná videa využijete i při vlastní výuce:

Domácí spotřebiče energie – uvidíš, v jakých jednotkách se spotřeba měří, kde ji můžeš na spotřebiči najít a jak se spočítá celková cena provozu spotřebiče.

Součet úhlů v trojúhelníku

Potenciální a kinetická energie – Uvidíte několik jednoduchých ukázek, u nichž sami můžete posoudit, zda objekty ve videu mají energii potenciální nebo kinetickou. A snad zahlédnete i vztah, který mezi oběma energiemi vládne.

Zdroje energie

Mimochodem jde o náhled do toho, jak a kde žijeme (a jaké máme domácí spotřebiče:).

Videa pro děti natočil Ondřej Hanulík, Montessori průvodce a učitel, původní profesí kartograf, geoinformatik a dlouholetý zážitkový pedagog. Ondru nejvíce zaměstnává výuka dětí v prním a druhém trojročí v Montessori třídách ve Vápenné. Pomůcky, které vyrábí pro svou výuku je škoda nechat ležet v šuplíku, proto některé z nich vkládáme na tento Blog. Výukové mapy, které vyrábí, můžete do třídy pořídit v e-shopu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Post

Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro