, , Mapujeme svět

Naše motto zní: KVALITNÍ MAPY, PODPORA PRO UČITELE A VŽDY NĚCO NAVÍC!

Mapy vytváří Ondra, původní profesí kartograf, geoinformatik. Vzdělávací mapy začal vymýšlet jako svou závěrečnou práci dvouletého Montessori kurzu. Velkoformátová Montessori mapa světa a Česka tehdy nebyla k sehnání. Nyní Ondru nejvíce zaměstnává výuka dětí v druhém trojročí v Montessori třídách ve Vápenné. Pomůcky, které vyrábí pro svou výuku je škoda nechat ležet v šuplíku, proto některé z nich vkládáme na Blog. 

 Zuzka komunikuje se zákazníky a dodavateli, ladí grafiku pomůcek a píše na blog. Společně s Ondrou pečují o čtyři děti, kromě dvouleté Justýnky, také o jedenáctiletého Tondu, osmiletého Dominika a sedmiletou Pavlínku. 

 

, , Mapujeme svět

Balíčky pečlivě balí Martina. Původně vystudovaná botanička a žena nadšená do ekologického zemědělství, pomáhá vdechnout všem pomůckám duši pečlivým zabalením. Martina se věnuje také eko-programům pro školy. V Mapujeme svět má na starost hledání nových zákazníků a celkově se stará, aby vše bylo včas na svém místě.

, , Mapujeme svět

Při vytváření Poznávací sady Česka jsme spolupracovali s Evčou Glabazňovou z Montedu.cz. Evča je inženýrka ekonomie a Montessori učitelka. Přátelství s ní je pro nás radostí.

, , Mapujeme svět

, , Mapujeme svět

Atlas světa je na dřevěné podložce natřené nezávadným osmolakem. Podložky vyrábí místní řemeslníci v Alternativním truhlářství. 

 

, , Mapujeme svět

Dřevěné stojánky K poznávací sadě Česka vyrábí truhlář, řezbář a sochař Dušan Ingr.