Napsali o nás

Přečtěte si článek z Šumperského a jesenického deníku

Klobouk dolů! Bez popisků, zato detailně. Hanulíkovi z Bělé mapují svět.
19. 4. 2021

Autor: Petr Krňávek

Odkaz na celý článek naleznete zde

, Napsali o nás, Mapujeme svět

Na to, abyste zmapovali celý svět, potřebujete hodně času a spoustu peněz.
Nebo se svěříte do péče tvůrců Mapujeme svět. Jejich průhledné mapy jsou opravdu jedinečné a umožňují, aby na ně děti při objevování světa, Evropy nebo České republiky kreslily. 

A zatímco některé produkty nabízí jen jednu velkou mapu bez popisků, v rámci velkolepého Atlasu světa dostanete ještě sadu kontrolních vrstev. Lze tak zábavně objevovat pohoří, pouště nebo řeky. Kouzlo ale nastane při použití lupy, která umožní některé vrstvy oddělit, a tak se lépe soustředit na některé listy..

 

, Napsali o nás, Mapujeme svět

Poslechněte si rozhovor o Mapujeme svět pro Studio Olomouc  

Datum a čas vysílání: 25. 2. 2021, 22:00

Autor: Magdaléna Kubatková

Interpret: Magdaléna Kubatková, Zuzana Hanulíková, Ondřej Hanulík

Cyklus: Z regionálních studií

Název pořadu: Mapujeme svět – Nejen Montessori mapy

Na webu positivje.cz napsali o Mapujeme svět: 

Kategorie ‘rodinná firma’ je pro národní ekonomiku jednou z nejdůležitějších. Rodinné firmy jsou málokdy na prodej, od rodinných firem nečekejte rychlou honbu za zisky, většinou jdou cestou pozvolného, leč dlouhodobě udržitelného růstu. Proto jsou tak cenné. 

Zuzka s Ondrou Hanulíkovi založili jednu takovou právě na Jesenicku. Chtějí dokázat, že podnikat jde odkudkoli, zvláště dnes, kdy vám k tomu stačí internetové připojení!

Oba byli od svých středoškolských let zapálení Brontosauři. Věří v potenciál kraje, který se v minulém století začal budovat od znova a ano, jde to znát, ale záleží na každém, jak přiloží ruku k dílu. Starali se o chráněné louky, pořádali tábory, přiložili ruku k dílu při opravách pramenů… a dá se říct, že kvůli té společné dřině zůstali. 

Jejich cesta vedla skrze vlastní děti až k Montessori pedagogice. Z Ondry, který studoval kartografii a geoinformatiku, se stal Montessori učitel ve Vápenné, a tak spojil své know-how s výrobou vzdělávacích pomůcek a map. Zuzka zase využila své marketingové znalosti ze studia Obchodní akademie v Jeseníku a ze studií na výšce a začali pomalu budovat e-shop. A tak vznikla rodinná firma. Kromě velkoformátových map, nabízí Ondra se Zuzkou také mapy okolí školy na zakázku a spoustu výukových materiálů ke stažení. 

Spolupracují také s Evou Glabazňovou z Montedu.cz. Jedinečné zeměpisné pomůcky z dílny Jesenických patriotů, ty přeci musí mít i vaše škola.

, Napsali o nás, Mapujeme svět
, Napsali o nás, Mapujeme svět
Tip na naše mapy naleznete také na webu zena.aktualne.cz  
, Napsali o nás, Mapujeme svět
"Máme mapu světa i ČR a také jeden atlas se stíratelným fixem. Děti práce moc baví, tvoří si samy kartičky k mapám s informacemi... Za mě TOP pomůcka!"
„U Montessori mapy světa se mi líbí Amerika vpravo a díky tomu dobře viditelná obrovská vodní plocha na Zemi. A také znázornění podmořských útvarů, zlomů, příkopů atd. Zatím jsme mapu použili právě na porovnání velikosti pevniny a vody na planetě. Dále ji použijeme v Montessori kosmickém příběhu o vzniku Země i života na Zemi.“
“Mapu světa ve třídě používáme skoro denně. Řešili jsme například koloběh vody v přírodě nebo původ některých druhů ovoce a zeleniny. Mapa je opravdu velice kvalitní, je z pevného materiálu. Za tu dobu, co ji máme, není téměř vůbec poškrábaná. Děti po ní mohou bez bot pohodlně chodit. Doporučuji.“
„Na mapě se mi líbí, že vypadá tak plasticky. Zajímavé zpracování a pro děti super, že mohou vidět i jinou metodu převodu povrchu koule do roviny, než tu běžnější…“
“…Mám od vás mapu světa i ČR. Dlouho jsem něco podobného hledala. Jsem maximálně spokojená a s dětmi hrajeme třeba: máme rádi nejen Česko. DĚKUJI.”
"Montessori mapa světa dorazila v pořádku, moc děkuji. Je opravdu velmi povedená! Vypadá plasticky, hned jsem po ní musela přejet rukou, zda jsou některá místa, vystouplá, nebo ne..."
, Napsali o nás, Mapujeme svět
Romana Šavlíková
Klatovské školky, p.o.


“Kluci pracovali se zaujetím, u některých byl největší problém se čtením, ale ve spolupráci to dali. Při další práci jsme využili atlas, mapu světa a věnovali se ostrovům světa, využili jsme i vaše listy k dotvoření. Pak si každý z žáků vybral jeden ostrov, o kterém zjišťoval další informace a různé zajímavosti… Děti si pak zjištěné informace odprezentovaly navzájem. Někteří si vytvořili i knížku o daném ostrově.”
"Moc děkuji za to, že díky vaší soutěži mohu naši novou školní badatelnu obohatit krásnou mapou. Už se moc těším, až skončí online výuka, děti se vrátí do školy a budeme ji moci vyzkoušet. Rozhodně bude využívána často. Učím dějepis a mapa Evropy se velmi hodí. Světovou politickou od Montessori geomapy už máme a opravdu ji používám ve většině hodin. Líbí se mi, že tyto mapy mohu bez obav položit na zem či na stůl a napřiklad na ně můžeme ukládat Montessori vícesložkové kartičky či zkoušet jiné aktivity. Věřim, že najde na naší škole uplatnění i u kolegů na prvním stupni či v hodinách zeměpisu."
"V rámci Cesty kolem světa s CurioCity poznají děti každý měsíc jednu zemi, její kulturu a přírodu. Dlouho jsem hledala mapu, která bude součástí startovního balíčku a ve které si děti danou zemi najdou. Důležité pro mě bylo, aby mapa byla realistická a zároveň dětem pochopitelná. Z mapy od Mapujeme svět jsem nadšená nejen já, ale hlavně všichni malí cestovatelé, kteří se s ní každý měsíc vydávají za novým dobrodružstvím."