UA-165292180-1 (looks like )

Vybarvujeme, poznáváme a učíme se o Evropě

, Vybarvujeme, poznáváme a učíme se o Evropě, Mapujeme svět

Projekt vhodný pro první a druhé trojročí Montessori, nebo pro děti prvního stupně. Níže najdete všechny materiály ke stažení zdarma. Po ruce se hodí mít také klasický atlas a mapu světa. Máme ji aktuálně ve slevě, tak pokud ji ještě ve třídě nemáte, určitě po ní sáhněte. 

Mapa států, jejich hlavních měst a vlajek ke stažení zde evropa_vlajky. U této aktivity je třeba pracovat s atlasem, podle kterého děti vybarvují vlajky států a přiřazují.

Název Evropa je odvozen od akkadského slova ereb, tj. západ slunce.. Evropa je vlastně obrovský poloostrov dvojkontinentu Eurasie. Evropa je světadíl velkých kontrastů. Vedle horkého Středomoří je zde i chladný sever. Má výhodnou polohu v srdci severní zemské polokoule, která je maximálně efektivní pro kontakty se světem.

Průměrná nadmořská výška činí 290 m. Evropa je tak nejnižší ze všech světadílů. Nížiny zaujímají 60 % rozlohy. Po Austrálii se jedná o druhý nejmenší kontinent. Velikostí ji předčí i Antarktida. Jak je na tom s Obyvatelstem si zobrazíme přehledně na mapě, kterou si děti mohou vybarvit dle kontrolní mapky.

Zde ke stažení a vybarvení:

evropa_obyvatelstvo kontrolní mapa

evropa_obyvatelstvo k vybarvení

O Biomech  Evropy najdete více v E-learningu Staňte se objeviteli koninentů. Biomy Evropy samostatně ke stažení zde: Evropa PODNEBNÉ PÁSY a Evropa PODNEBNÉ PÁSY K VYBARVENÍ

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Post

, Nosorožci, Mapujeme svět

NosorožciNosorožci

Prvňáci a druháci pracují na své knize o nosorožcích. Je potřeba aktivní přístup dětí – informace k nim nepřijdou naservírované. Vyberou si, jakým třem nosorožcům se budou věnovat, najdou si

Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro